Ekspertų pastabos

Jautri oda

Jautri oda

Odos jautrumas būna natūralus, taip pat pasireiškiantis tam tikrais atvejais arba nuolat, sukeliantis tempimo ir diskomforto jausmą.

Nepriklausomai nuo odos tipo tam tikri veiksniai gali padidinti odos jautrumą ir sukelti nepageidaujamą stiprią jos reakciją.

Kokia yra jautri oda?

Odos jautrumas gali pasireikšti įvairiai.
  1. Natūraliai jautri oda. Tokia oda yra plona, šviesi, dažnai sausoka, viršutinis jos sluoksnis gali pleiskanoti, ji greitai parausta (gali būti kuperozės pradžia).
  2. Dirgikliams jautri oda. Šaltis, saulė, vėjas, netinkami prausikliai ar drėkinamosios kosmetikos priemonės tokią odą veikia kaip dirgikliai. Ji gali stipriai reaguoti į šveitimą ar lazeriu atliekamą procedūrą.
  3. Tampanti jautri tam tikrais atvejais. Odos jautrumą gali padidinti jos ligos, pvz.: seborėjinis dermatitas, rožinė ir kt.
JAUTRUMAS IR SUDIRGINIMAS

Svarbu atskirti, kada oda yra jautri ir kada – sudirginta.

Jautri oda. Būdinga tempimo jausmas bei niežulys, stipri reakcija į vėją, šaltį, netinkamą kosmetiką, stiprų prausimą ar kietą vandenį. Kartais odos jautrumas sustiprėja – įprastos drėkinamosios kosmetikos priemonės jos nė kiek nenuramina, ir ji tampa alergiška. Atsiranda niežulys ir tempimo jausmas, ji parausta ir ima pleiskanoti.

Sudirginta oda. Tam tikras prausiklių arba drėkinamųjų kosmetikos priemonių netoleravimas iš tiesų yra alergija, galinti sukelti egzemą arba dilgėlinę. Kreipkitės į gydytoją, kad nustatytų alergijos priežastį.
Ar atpažįstate jautrią odą?

Klausimai

Mūsų patarimai – 1

Mūsų patarimai – 2

Ekspertų pastabos

Siųsti el. paštu

Vyksta paieška

REGISTRUOTIEMS VARTOTOJAMS

Prisiregistruokite AVENE puslapyje ir palikite savo atsiliepimą.


Prisijunkite arba susikurkite savo paskyrą

You can't post more than one comment on a product

Pasidalinkite savo nuomone

* Šiuos laukelius būtina užpildyti

MANO ĮRAŠAI

-Diena
-Mėnuo
-Metai

Pierre Fabre Group prekės ženklai:

*Šiuos laukelius būtina užpildyti

Thanks for sharing!

Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.