Ekspertų pastabos

Sausa oda

Sausa oda

Yra keli odos sausumo laipsniai. Normali geros būklės oda taip pat gali būti natūraliai sausa.

Nepriklausomai nuo odos tipo tam tikri veiksniai gali padidinti odos jautrumą ir sukelti nepageidaujamą stiprią jos reakciją.

Kokia yra sausa oda?

Tam tikros klimato sąlygos, mechaninis poveikis ir tam tikrų maisto produktų netoleravimas yra papildomi veiksniai, sukeliantys odos sausumą.
 
KOKIA YRA SAUSA ODA? 

PAPRASTAS SAUSUMAS
Vienų iš mūsų oda yra natūraliai sausesnė nei kitų, ir su amžiumi jos sausumas didėja. Odą sausina šaltas ir sausas žiemos oras, taip pat vėjas ir saulė. Tam tikri prausikliai ir priežiūros priemonės taip pat kenkia epidermiui, nes juose esančios paviršinio aktyvumo medžiagos veikia kaip dirgikliai.

ICHTIOZĖ                                                
Ichtiozės požymiai yra sustorėjęs epidermis bei nuolat pleiskanojantis ir tarsi žvynais padengtas paviršius.
 
EGZEMA                         
Esant egzemai, ypač kartu su atopiniu dermatitu, oda tampa blyški ir sausa. Retais atvejais sausumą gali padidinti mitybinių medžiagų (vitaminų, magnio arba riebalų rūgščių) stygius. Pavieniais atvejais (pvz., esant jaunatviniams spuogams) reikia naudoti sausinamąsias priemones.

 
DERMATOLOGO KONSULTACIJA

Būtina nustatyti odos sausumo priežastį. Ichtiozė pasitaiko retai ir yra lengvai atpažįstama, o jei nustatomas atopinis dermatitas, jį reikia pradėti gydyti kuo anksčiau. Tam tikrais atvejais problemą galima išspręsti atsisakius odą sausinančių priežiūros priemonių ir naudojant drėkinamąsias kosmetikos priemones. Jei Jūsų atveju to nepakanka, turėtumėte kreiptis į dermatologą, kad jis rekomenduotų specialias gydomąsias ir drėkinamąsias priemones.
 
DRĖKINAMOSIOS KOSMETIKOS PRIEMONĖS

Ne visos drėkinamosios kosmetikos priemonės veikia vienodai. Priklausomai nuo to, kokios veikliosios medžiagos naudojamos, yra trys pagrindiniai odos drėkinimo būdai.
 
Drėgmės sulaikymas. Dažniausiai naudojamos labai riebios kosmetikos priemonės, pvz., pagamintos vazelino pagrindu. Epidermio paviršiuje jie sudaro nelaidžią plėvelę, padedančią išlaikyti vandenį raginiame odos sluoksnyje. 
Odos minkštinimas. Naudojamos glicerino, šlapalo arba pieno rūgšties turinčios kosmetikos priemonės, suteikiančios odai natūralių drėkinamųjų medžiagų.
Fiziologinis būdas. Naudojamos riebalų rūgščių, sterolių ir ceramidų turinčios kosmetikos priemonės, aprūpinančios odą riebalais, panašiais į viršutiniame epidermio sluoksnyje esančius riebalus, siekiant kompensuoti jų trūkumą.

Kuriant šias kosmetikos priemones paprastai naudojamos kelios veikliosios medžiagos, kad jų poveikis būtų optimalus. Dermatologas padės Jums išsirinkti tinkamiausią kosmetikos priemonę arba jų seriją. Atminkite, kad drėkinamosios kosmetikos priemonės būtų veiksmingos, jas reikia naudoti kasdien.
Ar atpažįstate sausą odą?

Klausimai

Mūsų patarimai – 1

Mūsų patarimai – 2

Ekspertų pastabos

Siųsti el. paštu

Vyksta paieška

REGISTRUOTIEMS VARTOTOJAMS

Prisiregistruokite AVENE puslapyje ir palikite savo atsiliepimą.


Prisijunkite arba susikurkite savo paskyrą

You can't post more than one comment on a product

Pasidalinkite savo nuomone

* Šiuos laukelius būtina užpildyti

MANO ĮRAŠAI

-Diena
-Mėnuo
-Metai

Pierre Fabre Group prekės ženklai:

*Šiuos laukelius būtina užpildyti

Thanks for sharing!

Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.