Ekspertų pastabos

Vyrų oda

Vyrų oda

Vyrų ir moterų oda nevienoda – yra daugybė svarbių skirtumų. Toliau aptarsime kelis svarbiausius aspektus.

Nepriklausomai nuo odos tipo tam tikri veiksniai gali padidinti odos jautrumą ir sukelti nepageidaujamą stiprią jos reakciją.

Kuo ypatinga vyrų oda?

Vyrų odos apibūdinimas

Storis. Vyrų oda maždaug 25 proc. storesnė nei moterų, todėl ne tokia gležna. Vyrų odoje raukšlės ima rastis vėliau, tačiau būna gilesnės.

Senėjimas. Moterų odoje senėjimo požymių ima rastis jau nuo 25 metų, o vyrų odoje jų nebūna iki 30 metų, bet pradėję rastis jie gali būti gana ryškūs.

Hormonai. Vyrų odoje yra daugiau androgenų, ji išskiria daugiau riebalų, todėl vyrai ir moterys turi naudoti skirtingas odos priežiūros  priemones.

Sausumas. Tiek įgimtas, tiek įgytas odos sausumas būdingas ir vyrams, ir moterims. Jis tampa vis dažnesnis dėl gyvenimo mieste ypatumų (įtampos, užterštumo, kondicionierių, šildymo išsausinto patalpų oro), taip pat dėl klimato ir nepakankamos apsaugos (didelio šalčio ar kaitros). 
RETOS IR DAŽNOS PRIEŽASTYS

Folikulitas

Folikulitas išsivysto dėl plauko maišelio uždegimo, kurį sukelia bakterija (Staphylococcus aureus) arba grybelis. Dažniausiai kaklo srityje atsiranda mažų raudonų spuogelių. Laimė, jų galima išvengti, o jiems atsiradus jų galima atsikratyti naudojant tinkamas odos priežiūros priemones.

Elektrinis skustuvas 

Skustis elektriniu skustuvu saugu, tačiau norint gerai nusiskusti oda turi būti tinkamai paruošta. Plaukeliai turi būti pakilę ir kieti. Labai svarbu tinkamai prižiūrėti odą, kad plaukeliai neįaugtų, ir ypač tada, kai įauga.
 
Rankinis skustuva

Šis vyriškas atributas sukelia daugybę problemų. Jis gali sudirginti, įbrėžti bei įpjauti odą, sukelti tempimo bei deginimo pojūtį ir padėti kenksmingoms bakterijoms patekti į odą. Jis tebėra naudojamas, nes yra vienintelis būdas nusiskusti „tobulai“, todėl prieš šią procedūrą, jos metu ir po jos labai svarbu tinkamai pasirūpinti oda.
 
REKOMENDUOJAMOS PRIEŽIŪROS PRIEMONĖS

Laimė, yra universalių odos priežiūros priemonių – tas pat gaminys gali ir drėkinti, ir saugoti odą (pvz., priemonės nuo saulės). Taip pat galima naudoti drėkinamąsias atkuriamąsias kosmetikos priemones (pvz., balzamą po skutimosi). Ne mažiau svarbu atidžiai rinktis skutimosi kremą, putas arba gelį – Jūsų oda turėtų pasufleruoti Jums, kuri iš šių priemonių jai tinkamiausia.

Klausimai

Mūsų patarimai – 1

Mūsų patarimai – 2

Ekspertų pastabos

Siųsti el. paštu

Vyksta paieška

REGISTRUOTIEMS VARTOTOJAMS

Prisiregistruokite AVENE puslapyje ir palikite savo atsiliepimą.


Prisijunkite arba susikurkite savo paskyrą

You can't post more than one comment on a product

Pasidalinkite savo nuomone

* Šiuos laukelius būtina užpildyti

MANO ĮRAŠAI

-Diena
-Mėnuo
-Metai

Pierre Fabre Group prekės ženklai:

*Šiuos laukelius būtina užpildyti

Thanks for sharing!

Your comment has been queued for review by site administrators and will be published after approval.